تور تنگه دار نوشهرتابستان ۱۴۰۱

توضیحات اولیه تور

! طبق دستورالعمل وزارت بهداشت استفاده از ماسک و دستکش در اتوبوس الزامیست !

تور تنگه دار نوشهر به صورت هفتگی و فصلی برگزار می شود. برای ثبت نام تور تنگه دار با ما در ارتباط باشید.
۰۹۳۸۱۳۴۱۱۹۷- ۰۲۱-۳۳۲۰۰۵۹۵

VIP 590 / classic 490
تور تنگه دار نوشهرتابستان ۱۴۰۱
این سفر در یک نگاه
اقامت
-
تعداد وعده غذایی
1 وعده صبحانه
محل حرکت
تهران(میدان آرژانتین)
زمان حرکت
تابستان
وسیله نقلیه
توریستی/ VIP
مدت کل تور
1 روزه
لوازم سفر
کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه)، کوله پشتی، عینک، کلاه، داروهای مورد نیاز، لوازم شخصی، پلاستیک جهت ریختن زباله، قاشق و چنگال (در صورت حساس بودن)
توضیحات
ساعت حرکت رفت، 4:30 بامداد است. در این تور از همراه نمودن کودکان زیر 7 سال معذوریم.
اطلاعات تور

فهرست

تور تنگه دار نوشهر تابستان ۱۴۰۱

تور تنگه دار نوشهر و اطلاعاتی که شاید برای شما جالب باشد

این تنگه در واقع دره‌ای بسیار عمیق و باریک است که از وسط‌اش رودخانه سرکشی می‌گذرد. برای رفتن به این منطقه باید به سمت نوشهر در مازندران حرکت کنیم و بعد در ۸ کیلومتری این شهر خودمان را به روستای کشک‌سرا برسانیم. اگر از جاده چالوس راه بیافتیم، در دوراهی چالوس و نوشهر، به سمت نوشهر می‌پیچیم و وارد جاده کشک‌سرا می‌شویم. این جاده ۸ کیلومتر قبل از نوشهر و در جاده باریکی از کنار پلی در سمت راست به روستا می‌رسد. بعد از کوشک سرا یا همان کشک سرا  وارد یک جاده خاکی می‌شویم و در دوراهی به سمت راست حرکت می‌کنیم تا به پل رودخانه کرکو برسیم. اینجا باید ماشین را پارک و بقیه مسیر را پیاده طی کنیم. اگر هم از سمت آمل به سمت این نقطه حرکت می‌کنیم باید بعد از رسیدن به نوشهر وارد جاده ساحلی ۲۲ سیاهکلرود بشویم و در ادامه همین مسیر بالا را طی کنیم.

اگر تور تنگه دار نوشهر ما برای شما مفید بود حتما به مجله سفر سایت ما سر بزنید تا با دیگر استان های ایران آشنا شوید و حتما ما را در تور تنگه دار نوشهر همراهی کنید

 

داخل-تنگه-دار-نوشهر

موقعیت تنگه دار نوشهر

چرا باید این تنگه را ببینیم ( تور تنگه دار نوشهر )

در تور تنگه دار نوشهر فرصت رودخانه‌نوردی با جریان آب برایمان فراهم است. خیلی‌ها برای رسیدن به این فرصت حاضرند از مسافت‌های بسیار دوری به نوشهر و روستای کشک‌سرا بیایند. بنابراین در این طبیعت قرار است چیزی فراتر از جنگل و چیزی بیشتر از رودخانه ببینیم. در تمام مسیرمان به تماشای صخره‌های خزه بسته، پیچک‌های آویزان، باریکه‌های نور و دیوارهای بلند می‌نشینیم و از منظره لذت می‌بریم. خوبی رودی که از اینجا می‌گذرد این است که دائمی‌ست و در هر فصلی که به آن سر بزنیم جاری است؛ اما بهترین فصل دیدن آن بهار است؛ هم هوا خنک‌تر است و هم عمق آب بیشتر. عمق رودخانه در میانه‌های آن زیاد نیست؛ یعنی تا ۴۰۰ متر مسافت دره را می‌توانیم بدون اضطراب از وسط آب پیاده برویم و آب بالاتر از زانویمان نیاید. هرچه جلوتر برویم، مسیر تنگ‌تر و عمق آب هم بیشتر می‌شود و دست آخر به جایی می‌روسیم که آب حداقل تا سینه‌مان می‌رسد. برای همین بهتر است یا شنا بلد باشیم، یا جلیقه بپوشیم یا به صورت گروهی طنابی در دستمان گرفته باشیم. در طول مسیر گاهی به استخرهای طبیعی برخورد می‌کنیم که اگر عمق کافی داشته باشد. می‌توانیم در آن شیرجه بزنیم، مسیر ابتدا تا انتهای دره حدود ۱.۵ کیلومتر است و رفت و برگشتش حدودا سه کیلومتر می‌شود. نکته مهمی که در انتخاب کردن تور تنگه دار نوشهر به عنوان مقصد باید مد نظر داشته باشیم این است که اینجا خیلی برای بازی کودکان یا راه رفتن آنهایی که پادرد دارند مناسب نیست. برای همین هم خیلی وقت‌ها برخی از افراد یک فرش کوچک همان ابتدای راه انداخته‌اند و چاره‌ای جز نشستن و انتظار برای بازگشت همسفران‌شان ندارند. ویژگی مثبت تور تنگه دار نوشهر برای تهرانی‌ها هم این است که فاصله‌اش تا پایتخت به ۴ ساعت بیشتر نمی‌رسد. برای همین می‌توان یک روزه به تور تنگه دار نوشهر این بهشت آمد و دوباره برگشت.

 

نمایی-از-تور-تنگه-دار-نوشهر

در تور تنگه دار نوشهر با خود چه چیزهایی ببریم؟

در این سفر قرار است پاها را به آب خنک رودخانه بزنید یا شاید دل‌‌تان خواست با همسفران‌‌‌تان آب بازی کنید؛ پس داشتن یک دست لباس اضافه ضروری است. از بردن وسایلی که در آب آسیب می‌بینند خودداری کنید، زیرا در رودخانه‌نوردی ممکن است وسایل‌تان به درون آب بیفتد و خیس شود؛ کل مسیر رودخانه‌نوری سایه است؛ بنابراین نیازی به همراه داشن عینک آفتابی ندارید. هرچه می‌توانید لوازم کمتری با خود به همراه داشته باشید تا از رودخانه‌نوردی خود لذت ببرید. آشنایی با شنا در این منطقه بسیار مفید است، اما اگر شنا بلد نیستید، نگران نباشید با همسفران حرفه‌ای یا کمک لیدر می‌توانید از این تنگ بگذرید و لذت ببرید. یادمان باشد محافظ طبیعت بکر تنگ دار باشیم و فقط ردپای‌ مهربانی‌مان را به جا گذاریم، پس کیسه زباله را فراموش نکنیم تا در صورت لزوم از آن استفاده کنیم.

 

ایجاد شده با  توسط تیم طبیعت گردی لارک

نحوه رزرو تور
برای رزرو این تور ابتدا با دفتر فروش تماس بگیرید و بعد از کسب اطمینان از امکان‌پذیر بودن ثبت‌نام، رزرو خود را از طریق واریز وجه به شماره حساب رسمی دفتر انجام دهید:  

شماره تماس (خط تلفن ویژه):02133200595

شماره همراه (پشتیبانی): 09381341197

برای مشاهده شماره کارت جهت واریز وجه اینجا کلیک کنید.

  ساعات کار دفتر فروش: شنبه تا چهار شنبه 9 صبح الی 18 و روز پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 14  
نحوه رزرو تور

جدیدترین تورها
از من بپرس
از من بپرس!