تور جواهردشت ۱۴۰۳

توضیحات اولیه تور

وقتی شما در تور جواهردشت لارک ثبت نام می کنید خدماتی مانند وسیله نقلیه توریستی به صورت رفت و برگشت،بیمه نامه معتبر مخصوص تور جواهردشت که حتما یکی از موارد مهم است را دریافت می کنید و در طول یک روز که ما در خدمتتان هستیم صبحانه،نهار و عصرانه را نیز میهمان ما می باشید
۰۹۳۸۱۳۴۱۱۹۷- ۰۲۱-۳۳۲۰۰۵۹۵

1.950.000 تومان
تور جواهردشت ۱۴۰۳
این سفر در یک نگاه
اقامت
1شب کمپ
تعداد وعده غذایی
5 وعده
محل حرکت
تهران(میدان آرژانتین)
زمان حرکت
فروردین ماه
وسیله نقلیه
شخصی
مدت کل تور
3 روز
لوازم سفر
چادر مسافرتی، کیسه خواب،لوازم شخصی، دارو
توضیحات
هزینه آفرود سواری ، هزینه برپایی کمپ و تامین برق و آب به عهده تور میباشد.
اطلاعات تور

فهرست

تور جواهردشت ۱۴۰۳

وقتی شما در تور جواهردشت لارک ثبت نام می کنید خدماتی مانند وسیله نقلیه توریستی به صورت رفت و برگشت،بیمه نامه معتبر مخصوص تور جواهردشت که حتما یکی از موارد مهم است را دریافت می کنید و در طول یک روز که ما در خدمتتان هستیم صبحانه،نهار و عصرانه را نیز میهمان ما می باشید

 

جواهردشت

 

جواهردشت کجاست؟

تور جواهردشت یک روستای ییلاقی رویایی از جاهای دییدنی گیلان است که در بخش چابکسر قرار دارد. ارتفاع این ییلاق به ۲۵۰۰ متر در بیشترین بلندی می‌رسد. جواهردشت در مرز شرقی استان گیلان و در فاصله ۲۶ کیلومتری از سیاهکلرود و ۴۶ کیلومتری از شهرستان رودسر قرار دارد

تور جواهردشت در ارتفاعات این شهرستان قرار گرفته و در بسیاری از اوقات، با اقیانوسی از ابر، پوشیده شده است. در قسمت جنوبی جواهردشت، قله بلند گیلان، کوه «سماسوس» و  با ارتفاع ۳,۶۷۸ متر از سطح دریا، در مرز میان استان‌های گیلان و مازندران و مشرف به دریای کاسپین قرار دارد. مسیر جاده‌ای این روستا پرپیچ و خم و بسیار زیبا است و از روستاهای سیاهکلرود، قاسم آباد علیا و سفلا، گاوماست و چند روستای دیگر می‌گذرد. مساحت این دشت ۱۰۰ هکتار است

رودخانه «رحیم آباد»، تامین‌کننده آب شرب بخش های مختلف شهرستان رودسر، از این کوه سرچشمه می‌گیرد و در جواهردشت روان می‌شود. به‌دلیل تشابه نام‌های جواهردشت و «جواهر ده»، جواهردشت ناشناخته‌تر باقی مانده است؛ زیرا به اشتباه همان جواهرده فرض می‌شود؛ اما این دو منطقه گرچه خیلی از هم دور نیستند، متفاوت از یکدیگرند.

این دشت زیبا با آب و هوایی بکر، مناظری فوق‌العاده و تنوع طبیعی بالا، ییلاق ساکنان روستاهای توابع چابکسر و دیگر روستاهای منطقه است. اهالی این روستاها دام‌هایشان را برای چرا در نیمه گرم سال به مراتع و ارتفاعات جواهرشت می‌برند. در دشت چشمه‌های فراوان و رودهای پر آب مانند «خشکه رود» و «سیاه لات»، جریان دارند. ارتفاع این پهنه سرسبز بین ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا تفاوت دارد.

جواهردشت شامل بخش‌های جنگلی پایین‌دست و بالادست و مراتع و کوهستان‌ها می‌شود و ساختار طبیعی این مناطق تنوع بالایی دارد. قسمت‌های زیادی از پایین‌دست، در طول سال‌های اخیر، به‌دلیل ساخت و سازهای فراوان و جاده‌کشی، تخریب شده‌اند؛ اما هنوز گونه باارزش شمشاد در این منطقه وجود دارد.

چگونه به تور جواهردشت برویم؟

این دشت زیبا از جاهای دیدنی رودسر به شمار می‌‌آید که برای رسیدن به آن باید به استان گیلان سفر کنید. راه دسترسی به این استان برای ساکنان مرکز ایران، پس از رسیدن به تهران یا کرج، از طریق جاده‌های چالوس یا اتوبان کرج قزوین است. ساکنان مناطق غربی و جنوبی هم در میانه مسیر قزوین رشت به این آزادراه وارد می‌شوند. اگر از سمت شرق و شمال شرقی ایران قصد سفر به این منطقه را دارید، می‌توانید از جاده‌های شمال‌شرقی به‌سمت گرگان بروید و سپس در مسیر جاده ساحلی وارد شوید. برای ساکنان شرق تهران، امکان تردد به شمال ایران از طریق جاده‌های فیروزکوه و هراز نیز مهیا است؛ اما بیش از ۱۰۰ کیلومتر به مسیر اضافه می‌شود.

اگر تمایل به سفر هوایی دارید، فرودگاه شهر رامسر نزدیک‌ترین فاصله تا جواهردشت را دارد. از فرودگاه رامسر تا جواهردشت را باید با استفاده از وسیله نقلیه سواری طی کنید.

 

 

قیمت تور جواهردشت

 

ویژگی‌های ییلاق تور جواهردشت

برجسته ترین ویژگی‌های جواهردشت دارا بودن تنوع بالای طبیعی است. قرار داشتن کوه مرتفع سماسوس، جنگل‌های انبوه و هیرکانی پایین دشت، مراتع سرسبز و پر گل، چشمه‌های جوشان و رودهای فراوان و دشت گسترده و معتدل جواهردشت، همگی از ویژگی‌های ممتاز این ییلاق زیبا است.

در بازه‌هایی از سال، قرار گرفتن این منطقه در میان ابرها،‌ تجربه متفاوت و پر از شگفتی برای مسافران، رقم می‌زند. اختلاف ارتفاع بین ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متر در قسمت‌های مختلف مسیر، تنوع آب و هوایی را نیز، بالا می‌برد و حتی در گرم ترین روزهای سال،‌ ارتفاعات خنک هستند. در طول مسیر جاده ییلاقی به‌سمت جواهردشت، عطر و بوی درختان پرتقال، فضا را پر کرده است.

این منطقه در حال حاضر آب لوله‌کشی شده از چشمه و برق شهری دارد. تقسیم‌بندی و فنس‌کشی میان مزارع و زمین‌های زراعی، به چشم‌انداز مسیر جلوه داده است و خانه های شیب‌دار روستایی با سقف‌های شیروانی خودنمایی می‌کنند.

شب‌های پرستاره جواهردشت، مناظری رویایی دارند و مسیر جنگلی هیرکانی بسیار انبوه و سرسبز است. این منطقه پس از روستای «دیلمان»، مرتفع‌ترین روستا در گیلان است. در روستای جواهردشت شبکه تلفن همراه پوشش دارد.

گیاهان تحت پوشش تور جواهر دشت

در بخش میانی گونه‌های درختان آزاد، توسکا، افرا،‌ خرمالوی وحشی و درختان بلوط وجود دارند. از گیاهان در ارتفاع نیز، می‌توان بلوط، آزاد، راش، ون، زالزالک، و گلابی وحشی را نام برد. در سراسر مسیر، بوته‌های تمشک، گزنه و گل‌های پامچال و بنفشه به چشم می‌خورند.

پوشش جانوری منطقه تورجواهردشت

اسب‌های آزاد در حال چرا مناظری زیبا آفریده‌اند. در زمین‌های گلی روستاها جای رد سوراخ‌ موش‌خرماها وجود دارد. در منطقه  سرولات و تور جواهردشت، مرال، شوکا، کل و بز فراوان هستند. خرس قهوه‌ای، پلنگ ، گراز، گربه جنگلی و شغال نیز در جنگل‌ها یافت می‌شوند. از مهم‌ترین پرندگان منطقه می‌توان، سارگپه و قرقاول را نام برد.

جاهای دیدنی تور جواهردشت

 • جاده های پرپیچ و خم میان ابر ها
 • چشمه‌ها و دشت‌های سرسبز و وسیع
 • مراتع ناصره دشت و لووه سر
 • تماشای اسب‌های وحشی و دام‌های در حال چرا
 • زمانی که هوا صاف باشد، پهنه ساحلی و جلگه‌ای دریای خزر دیده می‌شود.
 •  جیپ‌ سواری در جاده‌های جنگلی و کوهستانی
 • اتراق در چشم‌اندازهای زیبا
 • عکاسی از مناظر بکر
 • شب‌نشینی زیر آسمان پرستاره در خنکای ییلاق
 • صرف خوراک‌های محلی تجربه قدم زدن در میان اقیانوس ابر
 • اقامت در کلبه‌های روستایی و دور از امکانات شهری و تماشای غروب زیبای این منطقه جشنواره هایی که تو فصل خاص برگذار می شود.

 

جواهردشت کجاست

 

در اواسط مردادماه، جشنواره های بومی و محلی و مسابقاتی مانند کشتی گیله مردی، اسب‌دوانی و طناب‌کشی، با همکاری سازمان میراث فرهنگی و به همت بخش خصوصی برگزار می‌شود. تماشای این رویدادها در این منطقه زیبا خالی از لطف نیست

با یک ساعت پیاده‌روی از ابتدای روستا به اولین چشمه می‌رسید و اگر یک ساعت و نیم دیگر مسیر را ادامه دهید، به بالاترین نقطه دشت، با منظره‌ای پر از بوته های گون خواهید رسید. در چشمه بعدی در همین نزدیکی می‌توانید از آب حوضچه های آن بنوشید. به یاد داشته باشید برای رفتن به ارتفاعات و رسیدن به این جاذبه‌های جواهردشت حتما به کمک راهنماهای محلی نیاز دارید(امام‌زاده نقره عباس، محلی برای زیارت محلیان و ادای نذورات آن‌ها است. در پیاده‌روی به‌سمت جواهردشت، در ورودی روستا می‌توانید در این امام‌زاده، نفسی تازه کنید و راه را ادامه دهید.)

سوغات تور جواهردشت

سبزی‌های معطر و دارویی، محصولات تازه و تولیدی روستاییان منطقه مانند، دوغ،‌ ماست، پنیر، رب آلوچه و گل گاوزبان

لوازم سفر برای تور جواهردشت

 • وسایل ضروری بری سفر به جواهر دشت
 •  در ارتفاعات هیچ امکاناتی وجود ندارد
 • کفش مناسب پیاده روی ( چنانچه تمایل به کوهنوردی در کوه سماسوس دارید،کفش کوه نوردی همراه ببرید.)
 • اگر تمایل به اتراق در طبیعت به‌مدت طولانی دارید(حتما آب و غذا به حد کافی و سایر ملزومات شخصی را با خود ببرید.)
 •  برای اتراق کردن همه وسایل کمپ را به‌همراه داشته باشید
 •  چراغ قوه و وسایل آماده کردن آتش
 • دوربین عکاسی(برای از دست ندادن منظره زیبای جواهر دشت)
 • کوله سبک، کیسه خواب و لباس گرم
 •  کیسه زباله(دوست دار طبیعت باشیم )

 

 

تور جواهردشت

 

اقامت در تور جواهردشت

پیشنهاد ما اقامتگاه های بومگردی و خانه‌های روستایی است. در ارتفاعات نیز خانه‌های چوبی برای اقامت مسافران تعبیه شده است که . چشم‌انداز صبحگاهی در خانه‌های محلی ییلاق و کلبه‌ها،، از دیگر امتیازهای برجسته این اقامتگاه‌ها است. ممکن است زمان بیدار شدن،‌ خود را میان ابرها بیابید. در میان جنگل‌های پایین‌دست ییلاق هم، کلبه‌ها و خانه‌های جنگلی، گزینه هایی عالی برای اقامت چند روزه در این منطقه زیبا هستند اگر تمایل به کمپ کردن در طبیعت دارید، در ابتدای روستای جواهردشت منطقه‌ای حفاظت‌شده با حصارکشی مناسب برای اتراق و چادر زدن وجود دارد. برای اقامت در هتل،‌ نزدیک‌ترین شهر دارای امکانات، رودسر است. می‌توانید در هتل‌های شهرهای نزدیک اقامت کنید و در قالب سفری یک روزه به تماشای جواهردشت بروید

بهترین زمان سفر به تور جواهردشت

مسافران و کوهنوردان حرفه‌ای در تمام ایام سال می‌توانند به این منطقه زیبا سفر کنند. بسیاری از کوهنوردان برای صعودی حرفه‌ای به قله سماسوس فصل زمستان را انتخاب می‌کنند؛ اما در زمستان تور جواهردشت پوشیده از برف می‌شود و برای افراد بومی غیرقابل سکونت است. از اواسط پاییز بارش برف آغاز می‌شود و تا اواخر فروردین نیز بارش برف محتمل است.

برای لذت بردن از دشت پرگل، مراتع سرسبز و عطر و بوی گیاهان معطر، بهترین زمان از اواسط بهار تا اوایل پاییز است. در این فاصله امکان اقامت در فضای باز و کمپ کردن وجود دارد. چنانچه در بهار و پاییز به جواهردشت می‌روید، حتما وضعیت آب و هوایی را استعلام کنید.

صبحانه چی بخوریم؟

برای وعده صبحانه می‌توانید از تمام روستاهای منطقه کره، پنیر، شیر، تخم‌مرغ و تخم اردک و نان محلی تهیه کنید. محصولات روستاییان به‌وفور در این مناطق یافت می‌شوند. کافه‌های میان روستاها و در جاده جواهردشت نیز صبحانه‌های کاملا طبیعی و باکیفیت برای شما سرو می‌کنند.

ناهار چی بخوریم؟

برای ناهار و شام هم حتما از غذاهای بی‌نظیر محلی شمال مانند باقلاقاتق، میرزا قاسمی، کته کباب، غوره بادنجان و مرغ ترش، همراه با ماست و دوغ محلی امتحان کنید.

ارتباط با ما

جهت ارتباط و مشاوره تخصصی تورهای لحضه آخری (داخلی و خارجی) با شماره های ما  تماس بگیرید کارشناس های تور لحظه آخری بهترین پیشنهاد و  سفر را برای شما دارند

۰۲۱-۳۳۲۰۰۵۹۵

۰۹۳۶-۸۵۱۳۵۵۵

 

لحظه اخری 2

 

ایجاد شده با  توسط تیم طبیعت گردی لارک

نحوه رزرو تور
برای رزرو این تور ابتدا با دفتر فروش تماس بگیرید و بعد از کسب اطمینان از امکان‌پذیر بودن ثبت‌نام، رزرو خود را از طریق واریز وجه به شماره حساب رسمی دفتر انجام دهید:  

شماره تماس (خط تلفن ویژه):02133200595

شماره همراه (پشتیبانی): 09381341197

برای مشاهده شماره کارت جهت واریز وجه اینجا کلیک کنید.

  ساعات کار دفتر فروش: شنبه تا چهار شنبه 9 صبح الی 18 و روز پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 14  
نحوه رزرو تور

جدیدترین تورها
از من بپرس
از من بپرس!