تور رفتینگ تابستان ۱۴۰۲

توضیحات اولیه تور

وقتی شما در تور رفتینگ تابستان ۱۴۰۲ لارک ثبت نام می کنید خدماتی مانند وسیله نقلیه توریستی به صورت رفت و برگشت،بیمه نامه معتبر مخصوص تور تور رفتینگ تابستان ۱۴۰۲ که حتما یکی از موارد مهم است را دریافت می کنید و در طول یک روز که ما در خدمتتان هستیم صبحانه،نهار و عصرانه را نیز میهمان ما می باشید
۰۹۳۸۱۳۴۱۱۹۷- ۰۲۱-۳۳۲۰۰۵۹۵

1.500.000 تومان
تور رفتینگ تابستان ۱۴۰۲
این سفر در یک نگاه
اقامت
ندارد
تعداد وعده غذایی
3 وعده (صبحانه،نهار،عصرانه)
محل حرکت
تهران(میدان آرژانتین)
زمان حرکت
1 تیر 1402
وسیله نقلیه
اتوبوس VIP
مدت کل تور
1.5 روزه
لوازم سفر
کارت شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه)، کوله پشتی، یکدست لباس اظافه، عینک، کلاه، داروهای مورد نیاز، لوازم شخصی، پلاستیک جهت ریختن زباله، قاشق و چنگال (در صورت حساس بودن)
توضیحات
ساعت حرکت رفت، 22:00 . در این تور از همراه نمودن کودکان زیر 10 سال معذوریم.
اطلاعات تور

فهرست

تور رفتینگ تابستان ۱۴۰۲

رفتینگ چیست؟

رفتینگ یا اصطلاحا «رودگردی» یکی از فعالیت‌های سنگین ورزشی است که در قالب قایق‌سواری و پاروزنی در رودخانه‌های خروشان انجام می‌شود. در حقیقت، ورزشکاران با استفاده از قایق‌هایی کوچک و مخصوص، به دل رودخانه زده و خود را در طبیعت سرکش رودخانه‌های خروشان محو غرق می‌کنند.

نکته مهم، امکان لذت بردن از این فعالیت ورزشی در کنار اعضای خانواده و حتی کودکان است. بدین منظور، رودخانه‌هایی که رفتینگ یا رودگردی در آنها امکان‌پذیر است، با اعداد ۱ تا ۶ درجه‌بندی می‌شوند؛ درجه ۱ یعنی آب جریان ملایمی دارد و مناسب کودکان هم هست، در حالی که رودخانه‌هایی با درجه ۶ مخصوص حرفه‌ای‌ها و ورزشکاران بوده . خوشبختانه در تابستان می‌توان رفتینگ ارمند را در کنار اعضای خانواده تجربه کرد. 

 

تور رفتینگ

 

موقعیت مکانی اجرای تور رفتینگ تابستان ۱۴۰۲


 همانطور که در نقشه بالا مشاهده می کنید مسیر سوار شدن بر روی قایق ها در تور رفتینگ تابستان ۱۴۰۲ شهر سامان از شهر کرد است و برای رفتن به این جای مهیج از تهران با وسیله نقله توریستی به سمت اصفهان و در خروجی شاهین شهر مسیرمان را به سمت شهرکرد و شهر شامان ادامه میدهیم که در حدود ۷ ساعت بسیار شاد را در راه هستیم.

اطلاعاتی درباره تور رفتینگ تابستان ۱۴۰۲

در ادامه می خواهیم تا شما را با رفتینگ تابستان ۱۴۰۲ سواری و این که چه کارهایی در این مسیر پر شور می کنیم آشنا کنیم،برای سوار شدن بر روی قایق ها باید جلیقه های نجات مخصوص هر قایق را بر تن کنید و هر قایق ظرفیتش ۸ نفر می باش که باید در طول مسیر در جاهای مشخص شده نشسته و به حرف مربی خود گوش کنند این قایق ها مخصوص تور رفتینگ می باشد و با قایق های معمولی فرق بسزایی دارد وقتی شروع به حرکت می کنید تازه شروع مارجراجویی شما بر روی این رودخانه وحشی آغاز می شود و باید به صورت منظم و هماهنگ با حرکت های مربی پارو بزنید نقطه عطف تور رفتینگ این است که در بعضی از بخش های رودخانه به حدی شیب و حرکت آب زیاد است که از شدت ترس نمی دانید چکار باید کرد اما نگران نباشید تمام این ها برای تفریح است و مربی شما می داند که چطور شما را به سلامت از این جریان های تند عبور دهد و شما باید فقط لذت ببرید و به دلیل طولانی بودن مسیر در جاهایی که آب رودخانه آرام است می توانید به شنا و شیرجه زدن در آب مشغول شوید و بعضا مربی ها با قایق های خود سرسره آبی درست می کنند که واقعا لذت خاصی را به شما انتقال می دهند از این رو اگر تا به حال تور رفتینگ را تجربه نکرده اید حتما یک بار هم شده این تور به یاد ماندی را تجربه کنید.

 

رفتینگ

رودخانه های مناسب تور رفتینگ کجاست؟

تور رفتینگ رودخانه زاینده‌رود 

این رودخانه در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری واقع شده و درجه امواج آن ۲  تا  ۳  می‌باشد

تور رفتینگ رودخانه ارمند

این رودخانه در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد و درجه امواج آن ۲/۵ تا ۴ می‌باشد که برای افراد حرفه‌ای نیز مناسب است ؛ یکی از روستاهای زیبا و توابع شهرستان اردل در نزدیکی شهرکرد. معمولا نقطه شروع تورهای رفتینگ ارمند در این منطقه است

تور رفتینگ رودخانه سزار 

سزار در استان لرستان قرار دارد و درجه امواج آن ۲ تا ۴ می‌باشد

تور رفتینگ رودخانه سیروان

سیروان در استان کردستان قرار دارد و درجه امواج آن ۳ تا ۵ می‌باشد. درجه ۵ بسیار پیشرفته بوده و نیاز به مهارت‌های فوق‌العاده‌ای دارد

تور رفتینگ رودخانه کرج

این رودخانه در استان تهران قرار دارد و درجه امواج آن ۲ تا ۴ است

تور رفتینگ رودخانه سفیدرود

در استان گیلان قرار دارد و درجه آن ۲ تا ۳ برآورد شده است

بهترین زمان برای تور رفتینگ رفتینگ ارمند

معمولا تور رفتینگ ارمند همیشه انجام می‌شوند، اما در فصل بهار که میزان آب رودخانه بیشتر است، بیشتر می‌توانید از رفتینگ ارمند لذت ببرید. افرادی که چندان با این ورزش آشنا نیستند هم می‌توانند فصل تابستان را برای تجربه رفتینگ ارمند انتخاب کنند.
اگر می‌خواهید با خانواده، خصوصا با بچه‌های کوچک، رفتینگ ارمند را تجربه کنید هم فصل تابستان مناسب‌تر خواهد بود.

وسایل ضروری مورد نیاز سفر تور رفتینگ

آب به همان اندازه که زیباست، می‌تواند خطرناک هم باشد. علاوه بر تجهیزات مخصوصی که تور رفتینگ برگزارکننده باید در اختیار شما قرار دهد یکی از اولین موضوعاتی که فکر همرو در این سفر  مشغول میکنه ، وسایل ضرورری مورد نیاز سفر  رفتینگ هست

از جمله این وسایل : داشتن لباس مناسب (ترجیحا آستین‌بلند)، کفش ضد آب، کرم ضد آفتاب و عینک برای تجربه‌ای شیرین‌تر از رفتینگ ارمند توصیه می‌شود. کارت شناسایی،  سایر لوازم ضروری مثل لباس اضافی هم حتما همراه‌تان باشد.

اوج لذت در آب‌های خروشان چهارمحال و بختیاری

اگر تاکنون تور رفتنیگ ارمند یا به صورت کلی، این ورزش را تجربه نکرده‌اید، جای هیچ نگرانی نیست؛ مربی یا لیدر همراه شما تمام آموزش‌های لازم را به شما خواهد داد. همان‌طور که گفتیم، تور رفتینگ ارمند را باید از روستای دره یاس آغاز کرد. این رودخانه بزرگ چیزی در حدود ۲۰ کیلومتر طول دارد و اگر بخواهید تمام مسیر را با قایق طی کنید، چیزی در حدود ۵ ساعت طول می‌کشد. معمولا شروع تورهای رفتینگ ارمند با آرامشی تکرارنشدنی از قایق‌سواری بر روی رودخانه و تماشای مناظر اطراف همراه است. سپس با اشاره مربی، همه خود را برای ورود به بخش هیجان‌انگیز ماجرا آماده می‌کنند؛ جایی که قرار است در حین پارو زدن، حسابی خیس شوید و میزان ترشح آدرنالین در خون شما به حداکثر برسد. پس از لحظاتی سراسر از انرژی و هیجان، باز هم وارد منطقه‌ای آرام می‌شوید و مجددا باید خود را برای پارو زدن در آب‌های خروشان آماده کنید. رفتینگ ارمند به اندازه‌ای می‌تواند هیجان‌انگیز باشد که پیشنهاد می‌کنیم در فصل بهار یا روزهای گرم تابستان، حتما رفتینگ ارمند را در لیست تفریحات خود قرار دهید

 نحوه برگذاری تور رفتینگ

خیلی مهمه که  چه تیمی تور رفتینگ رو براتون اجراکنه قطعا این تیم باید یه باشگاه مجوز دار باشه و سابقه خیلی خوبی هم تو این رشته ورزشی داشته باشه مهارت درشنا الزامی نیست و وسایلی که در اختیارتون قرار میگیره  : جلیقه شنا داده میشه و کلاه ایمنی و پارو  …۱۷کیلومتر مسیر قایقرانی معادل حدود ۴ ساعت با تجهیزات کامل در رودخانه خروشان زاینده رود شهرکرد که خیلی هیجان انگیز میتونه باشه شیرجه داخل آب به صورت پرش از صخره (در صورت تمایل مسافر) تو مسیر از شما به خوبی پذیرایی میشه و نگران وعده های غذایی نباشید  چون تور به همراه صبحانه  .ناهار . شام  میباشد. بهتون کرم ضد آفتاب پیشنهاد میشه و لباس راحت ترجیحا آستین بلند که پوستتون زیر آفتاب نسوزه برای راحتی هم باید بگم که اصلا جای نگرانی نیست چون حمل و نقل با اتوبوس ویژه به همراه موسیقی و محیط شاد  انجام میشه  اونم به همراه راهنمای گردشگری حرفه ای بیمه مسافرتی هستید در تمام طول سفر در تمام طول سفر یک چیزو نباید فراموش کنید زدن یک لبخند دوست داشتنی قبل ازسوار شدن به قایق هم به نکات زیر توجه کن سعی کنید لباس‌های چسبان و راحت به تن کنید تا برای پارو زدن مشکلی نداشته باشید. کلاه ایمنی سر شما را از ضربه‌های احتمالی حفظ می‌کند، پس آن را در ابتدای مسیر بر روی سر خود قرار دهید و تا رسیدن به مقصد درنیاورید.
جلیقه نجات خود را خوب بپوشید و بندهایش را محکم کنید. دقت داشته باشید که اگر بندهای جلیقه‌تان سفت نباشد، ممکن است در اثر تکان‌های شدید قایق از بدنتان جدا شود که بسیار خطرناک است.

 

 نحوه-برگذاری-تور

راهنمای تور رفتینگ معمولا در انتهای قایق می‌نشیند و افراد گروه نیز باید در کناره‌های قایق قرار گیرند تا پارو زدن آسان‌تر باشد. در هنگام پارو زدن توجه داشته باشید که پایتان را جلو قرار دهید و آب را به سمت عقب قایق هدایت کنید پس از دریافت آموزش‌های لازم و رعایت نکات ایمنی، قایق در مسیر رودخانه شروع به حرکت خواهد کرد. در ابتدای راه، آب زاینده‌رود بسیار آرام است. می‌توانید پاروهای خود را به دست بگیرید و در حین تماشای طبیعت دیدنی اطراف رودخانه، با آرامش پارو بزنید و قایق را به سمت جلو هدایت کنید. کمی که جلوتر بروید، جریان آب تندتر می‌شود و صدای جوش و خروش آن شما را از هیجانی شگفت‌انگیز آگاه می‌کند. در ابتدا قایق کمی دچار تلاطم می‌شود، اما رفته‌رفته تکان‌ها شدیدتر شده و کنترل قایق از دست شما خارج می‌گردد. نگران نباشید! ممکن است قایق کمی کج شود و شما را تا مرز افتادن در آب ببرد، اما این اتفاق نمی‌افتد. از چیزی نترسید! قرار نیست اتفاق بدی برای شما بیفتد. پس با خیال راحت بنشنید و از این تفریح هیجان‌انگیز نهایت لذت را ببرید. دقت داشته باشید که در طول مسیر به صحبت‌ها و توصیه‌های راهنمایتان خوب گوش دهید تا دچار مشکل نشوید. در برخی مناطق زاینده‌رود شاخ و برگ درختان فاصله بسیار کمی از سطح آب دارند و ممکن است در هنگام عبور به شما برخورد کنند. در این مناطق راهنما از شما می‌خواهد در کف قایق دراز بکشید تا از ضربات شاخ و برگ درختان در امان بمانید. با توجه به مسیری که انتخاب کرده‌اید، موج‌های خروشان زاینده‌رود را پشت سر خواهید گذاشته و پس از طی مسیر به مقصد خواهید رسید. 

 خدماتی که در تور رفتینگ دریافت می کنید 

وقتی شما در تور رفتینگ تابستان ۱۴۰۲ لارک ثبت نام می کنید خدماتی مانند وسیله نقلیه توریستی به صورت رفت و برگشت،بیمه نامه معتبر مخصوص تور رفتینگ تابستان ۱۴۰۲ که حتما یکی از موارد مهم است را دریافت می کنید و در طول یک روز که ما در خدمتتان هستیم صبحانه،نهار و عصرانه را نیز میهمان ما می باشید و در کل یک روز پر از نشاط که هدیه ما برای مسافرانی است که با ما همراه می شوند،البته دوستان و مسافرانی که سابقه تور رفتینگ با گروه لارک را دارند تمام این لحظات را از نزدیک تجربه کرده اند و این مقاله بیشتر برای دوستانی می باشد که برای بار اول می خواهند این تجربه خوب را داشته باشند و امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات خوبی را در اختیارشان قرار داده باشیم.

تاریخچه رفتینگ

تاریخچه رفتینگ به هزاران سال پیش برمی‌گردد. زمانی که انسان ها چوب‌ درختان را به‌ هم می‌بستند و از آن قایقی برای عبور از رودخانه می‌ساختند ‎‌ مردمان گذشته این قایق‌ها را به شکلی ساده با چوب درختان درست می‌کردند و آن‌ها را با طناب به هم متصل می‌نمودند. این قایق‌های مسطح که با پارو بر روی آب حرکت می‌کرد، کلک (Raft) نامیده میشد. در واقع واژه رفتینگ به معنای کلک‌سواری از همین نام قایق‌های ساده گرفته شده است.
رفتیگ اولین بار در دهه ۱۹۶۰ به عنوان یک ورزش تفریحی- گردشگری در منطقه گرندکنیون آمریکا مطرح شد و در همان محدوده نیز طرفداران خاص خود را پیدا کرد. در سال ۱۹۷۲ رفتینگ به عنوان یک شاخه ورزشی معرفی و وارد بازی‌های المپیک شد. از سال ۱۹۸۰ به بعد، این ورزش در لیست ورزش‌های ماجراجویانه و طبیعت‌گردی قرار گرفت و مورد استقبال بسیاری از گردشگران واقع گردید. سابقه رفتینگ در ایران چندان طولانی نیست، اما در همین مدت کوتاه نیز طرفداران خاص خود را پیدا کرده و مورد استقبال بسیاری از ورزشکاران و علاقه‌مندان به تفریحات هیجان‌انگیز واقع شده است

تاریخچه رفتینگ

راهنمای تور رفتینگ

اولین نکته‌ای که باید در تور رفتینگ رعایت کنید، پوشیدن لباس مناسب است. اگر در تمام طول سفر هم در قایق بمانید، لباس‌های شما لزوما خشک نمی‌ماند. انتظار این را داشته باشید در طول سفر خیس شوید و لباس ضدآب بپوشید. رعایت ایمنی در تمام تورهای رفتینگ بسیار مهم است. به این معنی که همیشه باید از تجهیزات حفاظتی از جمله کلاه ایمنی استفاده کنید. سنگ‌ها، کنده‌ها و شاخه‌های درخت شناور زیادی وجود دارند که در حالت نشسته روی قایق قابل مشاهده نیستند. یک قاعده کلی برای تمام سفرهای رفتینگ این است که وسایل با ارشی مثل ساعت و جواهرات با خودتان نبرید و این وسایل را در خانه بگذارید. برای شرکت در تور رفتینگ نیازی نیست شناگر المپیک باشید اما مهارت شنا کردن مهم است و باید از آب نترسید. در قایق همیشه جلیقه نجات وجود دارد که در مواقع ضروری به شما کمک می‌کند. پس علاوه بر اینکه باید کلاه ایمنی به سر داشته باشید، پوشیدن جلیقه نجات در طول سفر هم الزامی است.

راهنمای تور رفتینگ

نحوه رزرو و قیمت تور رفتینگ

جهت اطلاع از شرایط و قیمت تور رفتینگ میتوانید از طریق شماره های  ۹۱۰۳۱۸۸۰-۰۲۱ و یا ۰۹۳۶۸۵۱۳۵۵۵ با کارشناسان تور طبیعت گردی لارک تماس بگیرید. مشاوران ما شما را برای انتخاب در بهترین زمان راهنمایی خواهند کرد و تمامی آن ها را هماهنگ و رزرو می کنند .

 

 

رزرو-تور-اینجا-کلیک-کنید

 

ایجاد شده با  توسط تیم طبیعت گردی لارک

نحوه رزرو تور
برای رزرو این تور ابتدا با دفتر فروش تماس بگیرید و بعد از کسب اطمینان از امکان‌پذیر بودن ثبت‌نام، رزرو خود را از طریق واریز وجه به شماره حساب رسمی دفتر انجام دهید:  

شماره تماس (خط تلفن ویژه):02133200595

شماره همراه (پشتیبانی): 09381341197

برای مشاهده شماره کارت جهت واریز وجه اینجا کلیک کنید.

  ساعات کار دفتر فروش: شنبه تا چهار شنبه 9 صبح الی 18 و روز پنجشنبه از ساعت 9 صبح الی 14  
نحوه رزرو تور

جدیدترین تورها
از من بپرس
از من بپرس!