تور قشم نوروز ۱۴۰۲

تور قشم نوروز ۱۴۰۲

مدت تور: متغیر

تاریخ تور: نوروز 1402

خدمات تور: بلیط پرواز رفت و برگشت، اقامت در هتل

نام هتل
ستاره هتل
قیمت

فهرست

تور قشم نوروز ۱۴۰۲

تور قشم نوروز ۱۴۰۲ و اطلاعاتی درباره این جزیره زیبا که قبل از سفر بد نیست بدانید اگر اولین بار است که به قشم سفر می‌کنید باید بدانید که سفر به قشم بزرگترین اشتباه زندگیتان می‌شود اگر بدون خواندن راهنمای زیر به این جزیره سفر کنید. در ادامه برنامه‌ی کامل سفر به قشم و تمام چالش‌های احتمالی، تمامی مکان‌های دیدنی و رستوران‌ها و فروشگاه‌ها، مکان‌های تفریحی و سواحل مناسب شنا در تور قشم پاییز ۱۴۰۲ را برای شما آورده‌ایمتا تور قشم نوروز ۱۴۰۲ شما جزو به یاد ماندنی‌ترین سفر های زندگیتان شود. قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس است با انداره ای تقریبا ۳ برابر جزیره کیش. در تور قشم گردشگران غالبا از مناطق قشم، درگهان، سوزا و لافت دیدن می‌کنند.

 

در قشم سیتی سنترها، قلعه پرتغالی‌ها و پارک زیتون و مراکز تفریحی و مراکز خرید لوکس قرار دارند. در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ حتما از درگهان بهشت دوست داران خرید دیدار کنید، بازار قدیم درگهان مرکز عمده فروشی لباس است،ساعت کاری بازار قدیم درگهان از ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر است،ولی در نوروز ساعت کاری از ساعت ۸ صبح شروع می‌شود و تا حدود ۱۲ شب ادامه دارد،توجه داشته باشیدکه در ایام نوروز اکثر عمده فروشی‌ها به تک فروشی تغییر کاربری می‌دهند.

 

نمایی زیبا از سفر با تور قشم نوروز 1402

موقعیت تور قشم نوروز ۱۴۰۲

چگونه در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ به قشم سفر کنیم

شما برای سفر به جزیره قشم از تهران گزینه‌های مختلفی دارید:

تور هوایی قشم، تور قشم با قطار یا اتوبوس، سفر با ماشین شخصی.

اما کدام بهتر است؟

برای انتخاب وسیله مناسب سفر شما بهتر است بر اساس قصد شما از سفر هر کدام را بررسی کنیم.

سفر به قشم برای خرید

تور قشم نوروز ۱۴۰۲ با قطار می‌تواند انتخاب خوبی باشد زیرا با توجه به این که بار در کوپه خودتان قرار می‌گیردبا گرفتن یک کوپه هم می‌توانید بار بیشتر حمل کنید و هم سفر مفرح و راحتی داشته باشید،سفر با خودرو شخصی خسته کننده بوده (۱۴ – ۱۵ ساعت رانندگی) و با قیمت بنزین و محدودیت فضا (حداکثر ۵۰ – ۶۰ کیلوگرم) می‌تواند به صرفه نباشد،سفر با اتوبوس دارای محدودیت حمل بار (۲۰ – ۳۰ kg) می‌باشد و اگر جای بار بیشتر در اتوبوس باشد شامل هزینه می‌شود، تور قشم هوایی نیز با توجه به هزینه و محدودیت بار (۳۰ kg) نمی‌تواند گزینه مناسب باشد.

سفر به قشم برای تفریح

پیشنهاد اول ما به شما تور قشم هوایی است، زیرا مدت زمان آن کوتاه است و از نظر قیمتی به صرفه است.مدت پرواز از تهران به جزیره قشم حدود ۲ ساعت است، نرخ بلیت پرواز تور قشم نوروز ۱۴۰۲ بین ۳۰۰,۰۰۰ تومان تا ۸۰۰,۰۰۰ تومان متغییر است، که به فصل و تعداد مسافران وابسته است.

هزینه ترانسفر استقبال و بدرقه فرودگاهی تور قشم

حدود ۴۰,۰۰۰ تومان برای هر مسیر در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده است. پرواز های قشم را شرکت‌های قشم ایر، وارش، تابان، معراج و ایران ایر اجرا می‌کنند که قشم ایر و ایران ایر پرواز های محبوب مسافران تور قشم است. بعضی اوقات اختلاف کم نرخ در بعضی تاریخ‌ها و یا انتخاب هوشمندانه‌ی تاریخ رفت و برگشت، تور هوایی قشم را می‌تواند به صرفه دانست. برای این منظور سعی کنید تاریخ رفت تور قشم نوروز ۱۴۰۲ خود را جمعه یا اول هفته انتخاب کنید،ساعات پروازی نقش به سزایی در قیمت دارند بنابر این ساعات کم طرفدار ارزان‌تر هستند،در بعضی موارد انتخاب مدت اقامت نیز می‌تواند در هزینه کل تور قشم نوروز ۱۴۰۲ به صرفه‌تر باشد،به عنوان مثال در اکثر موارد ۳ شب به صرفه‌تر از ۲ شب است. ولی اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید در سفر از شهر های مختلف دیدن کنید و از مسیر راه لذت می‌برید، انواع تور قشم زمینی مناسب شماست،در ادامه مسیر حرکت هر کدام و مدت زمان آن را در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ بررسی می‌کنیم.

تور قشم نوروز ۱۴۰۲ با قطار

قطارها در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ ، از تهران راهی بندر عباس می‌شوند که در حدود ۱۸ – ۲۰ ساعت به طول می‌انجامد.از ایستگاه راه آهن بندر عباس می‌توانید با ترانسفر استقبال راه آهن به اسکله شهید حقانی بندرعباس رفته و با شناور ها (لنج‌ها) به اسکله شهید ذاکری قشم برسید.

 

سفر دریایی در تور قشم نوروز 1402

هزینه ترانسفر استقبال و بدرقه ریلی تور قشم

۴۵,۰۰۰ تومان برای هر مسیردر تور قشم نوروز ۱۴۰۲ را باید در نظر بگیرید. شناور ها هر ۱ – ۲ ساعت حرکت دارند، لنج‌ها از ساعت ۶ تا ۱۱ حرکت دارند و فاصله بین بندر عباس و جزیره قشم حدود ۴۰ دقیقه تا یک ساعت است. قطار های تور قشم نوروز ۱۴۰۲ شش تخته و چهار تخته هستند، قطار های غزال (مدت سفر: ۱۸ ساعت)،سریر و البرز چهار تخته می‌باشند و قطار سه ستاره کویر شش تخته (مدت سفر: ۲۰ ساعت) است.لازم به ذکر است که قطار های فوق در ۱۵ ایستگاه توقف دارند. پیشنهاد ما به شما انتخاب قطار سریر است به این علت که VIP بوده و مدت زمان کمتری را در مسیر خواهید بود یعنی در حدود ۱۶ ساعت.صندلی‌ها و تخت خواب‌های راحت این قطار و پذیرایی مناسب در کنار اختلاف کم قیمت آن با سایر ۴ تخته‌ها آن را گزینه مناسبی برای انتخاب می‌سازد.

تور قشم نوروز ۱۴۰۲ با اتوبوس

تور قشم نوروز ۱۴۰۲ با اتوبوس حدود ۱۶ – ۱۷ ساعت زمان می‌برد و همانندتور قشم با قطار ابتدا باید به بندر عباس بروید سپس از آنجا به جزیره قشم خواهید رسید.در مسیر قشم با اتوبوس از شهر های قم، کاشان، شاهین شهر، اصفهان، سیرجان، حاجی آباد و بندر عباس عبور خواهید کرد.

تور قشم نوروز ۱۴۰۲ با خودرو شخصی

مسیر تهران تا جزیره قشم حدود ۱۳۲۰ کیلومتر می‌باشد که حدود ۱۵ ساعت باید رانندگی کنیدو حدود ۸۰۰,۰۰۰ تومان هزینه بنزینتان می‌شود که البته بسته به نوع خودرو متفاوت است. این سفر با عبور از شهر های قم – کاشان – نایین – یزد – مهریز – انار – شهر بابک – سیرجان – حاجی ‌آباد همراه است و سپس به بندر عباس می‌رسید، از بندر عباس تا بندر پل ۳۰ دقیقه راه است و در این بندر می‌توانید با استفاده از لندی کرفت، خودرو خود را به بندر لافت در جزیره قشم انتقال دهید. هزینه انتقال خودرو در تور قشم پاییز ۹۹ حدود ۲۰۰,۰۰۰ تومان است. اگر قصد بازدید از شهر های دیگر را ندارید به علت ریسک بالای سفر های جاده‌ای و خسته کننده بودن این نوع سفر ها به هیچ عنوان این روش پیشنهاد نمی‌شود.

 

سفر با ماشین شخصی در تور قشم

زمان مناسب برای خرید تور قشم نوروز ۱۴۰۲

برای خرید تور قشم نوروز ۱۴۰۲ می‌توانید از آبان تا اردیبهشت اقدام کنید، در این مدت آب و هوای قشم معتدل و مطلوب است.

از آخر اردیبهشت تا آبان به دلیل گرمای زیاد، تور قشم نوروز ۱۴۰۲ پیشنهاد نمی‌شود. لازم به ذکر استنرخ تورهای قشم از اواخر بهار تا اواسط تابستان به حداقل می‌رسد. اگر در این فصل قصد سفر دارید در نظر داشته باشیدکه به علت گرمای شدید هوا امکان بازدید از اماکن تفریحی در طول روز دشوار است ولی برای خرید می‌تواند زمان مناسبی باشد.

خرید در تور قشم نوروز ۱۴۰۲

در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ می‌توانید با قیمت‌های مناسب لباس، انواع بدلیجات و سیسمونی خریداری کنید. در سوزا پارک ساحلی دیدنی سوزا با ماسه‌های طلایی،  ساختمان قدیمی گمرگ شهر سوزا و اسکله قدیمی پُسابندر، نخلستان‌های کلمادون، لرد، چیرا، گزدون، بنه گردن و … قرار دارد،که در فصل زمستان نخلستان‌ها سرسبز می‌شوند و بسیار دیدنی می‌شوند. بندر لافت در شمال غربی جزیره قشم واقع شده،بافت قدیمی لافت حسی متفاوت به شما می‌دهد،جنگل حرا از دیگر جاذبه‌های لافت است،لذت نظاره صید ماهیگیران لافتی و کارگاه لنج سازی بی نظیر لافت را در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ از دست ندهید.

شنا در جزیره زیبای قشم

برای شنا در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ بهترین زمان اواخر بهار تا اوایل پاییز است. پارک زیتون ساحل مناسبی برای شنا دارد و مجموعه تفریحی ساحل طلایی که به نام هتل ساحل طلایی هم شناخته می‌شود یکی از بهترین مراکز غواصی و ورزش‌های آبی است.

خرید در جزیره قشم

در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ مراکز خرید درگهان نزدیک به هم ساخته شده اند و احتیاجی به گرفتن تاکسی نیست. برای خرید لباس‌های زنانه با قیمت مناسب می‌توانید به طبقه‌ی بالای مرکز خرید دو دلفین در درگهان مراجعه کنید که لباس زنانه به صورت عمده عرضه می‌شود. در قشم می‌توانید به بازار قدیم قشم مراجعه کنید که تقریبا هر چیزی در این بازار پیدا می‌شود، بازار ستاره هم شرایط مشابهی دارد. سیتی سنتر ۱ و ۲ قشم، از مراکز خرید معروف و گران قشم است و حدود ۵ دقیقه تا پارک زیتون فاصله دارد. لوازم خانگی، لوازم آرایشی، پوشاک، کیف، کفش، ساعت، بدلیجات و سیسمونی کالاهایی هستند که در این مراکز خرید می‌توانید پیدا کنید.در ضمن این مجموعه دارای سه طیقه است که در طبقه سوم آن شهر بازی،فست فودهای معروف و فود کورت قرار گرفته است.به طور کلی در فصول گرمتر به علت کم بودن مسافر تخفیف بهتری می‌توانید از فروشندگان بگیرید.

 

مراکز خرید در تور قشم

هتل های مناسب قشم برای اقامت 

برای اقامت در قشم چند انتخاب دارید: هتل، سوئیت، اقامتگاه بومگردی و چادر. اگر می‌خواهید سفری با کیفیت را تجربه کنید ما با توجه به آب و هوای قشم به شما هتل را پیشنهاد می‌دهیم. جزیره قشم هتل ۵ ستاره ندارد ولی تعدادی هتل ۵ ستاره در دست ساخت است که با آخرین متدهای روز طراحی شده اند، می‌توان هتل‌ها را در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ در دسته‌های ارزان، اقتصادی و لوکس دسته بندی کرد.

هتل‌های ارزان جزیره قشم

در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ هتل های ارزان قیمت به شرح زیر می باشد هتل پارک ، هتل مروارید،هتل دیپلمات، هتل نخل زرین،هتل آرمان درگهان، هتل پرشین گلف 

هتل‌های اقتصادی جزیره قشم

ژئو پارک ، هتل رویال،هتل آرکا، هتل ریحان، هتل سماء

 

نمایی ازهتل ژئو پارک قشم

هتل‌های لوکس در جزیره قشم 

پرشیا ،هتل فولتون، آتامان،آرتا ،ایرمان هتل ایرمان، آرتا، آتامان و ارم هتل‌های محبوب مسافران از لحاظ تمیزی و کیفیت اتاق‌ها و صبحانه است. این هتل‌ها نوساز هستند، خدمات گردشگری بهتری ارائه می‌دهند مثل لیدرهای محلی حرفه‌ای،هزینه‌ی رزرو اتاق برای هر نفر در این هتل‌ها از شبی ۳۰۰,۰۰۰ تومان در زمان‌های غیر پیک و حدود ۵۰۰,۰۰۰ تومان در زمان‌های پیک می‌رسد. سوئیت‌های قشم از لحاظ قیمتی مناسب‌تر از هتل‌ها هستند ولی رزرو سوئیت قبل از رسیدن به قشم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود،قبل از مطمئن شدن از تمیزی و مناسب بودن محل سوئیت پیشنهاد می‌شود اقدام به رزرو نفرمایید.  اقامتگاه‌های بوم گردی قشم، خانه‌های روستایی هستند که برای پذیرایی از گردشگران و مسافران آماده و تجهیز شده اند.

این اقامتگاه‌ها دارا مجوز منطقه آزاد قشم هستند. اقامت در این خانه‌ها برای آشنایی بیشتر با آداب و فرهنگ مردمان قشم در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ مناسب است ولی نمی‌توانند به راحتی هتل و سوئیت باشند.

 

ورودی هتل آتامان قشم

  گشت‌های جزیره قشم

در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ موجی از آرامش و حس خوب جریان دارد. حس زندگی مردمان خونگرم این جزیره در رگ‌های شما جاری می‌شود. می‌توانید در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ از گشت‌های آپشنال استفاده کنید تا بیشتر با این جزیره آشنا شوید.

هزینه کرایه خودرو در قشم نسبت به کیش به صرفه‌تر است،به عنوان مثال برای یک مسیر مشابه در قشم دو سوم قیمت کیش را پرداخت می‌کنید. گشت جنوبی (جزایر ناز – دره ستاره ها – غار خوربس – روستای برکه خلف) اکثر هتل‌های قشم این گشت را به صورت رایگان ارائه می‌دهند مثل هتل آرتا، ژئو پارک، کیمیا، رویال، نخل زرین و … .

گشت جزیره هنگام (قایق سواری – دلفین دریایی – ساحل نقره ای – آکواریوم طبیعی – ماهی دریایی) گشت جزیره هرمز (صبحانه – نهار – غار نمکی – قلعه پرتغالی‌ها – دره رنگین کمان – دره سکوت – معدن خاک سرخ) این گشت را می‌توان به عنوان یکی از به صرفه‌ترین گشت‌های تور قشم نوروز ۱۴۰۲ دانست،به دلیل خدمات و تعداد جاذبه‌های موجود در این گشت به نسبت قیمت آن.گشت جزیره قشم (جنگل حرا – جزایر ناز – غار خوربس – دره ستاره‌ها – روستای برکه خلف) گشت ترکیبی هنگام و جزیره قشم شرایط گشت‌ها برای اتباع خارجی متفاوت است. لازم به ذکر است که گشت‌های فوق برای افرادی که در درگهان اقامت دارند اجرا نمی‌شود.همچنین می‌توانید در تور قشم نوروز ۱۴۰۲ با پرداخت مبلغ ۳۵۰,۰۰۰ تومان یک ماشین کرایه کنید (که برای ۴ نفر به صرفه است) و در جزیره گشت کامل داشته باشید.برای جزیره هنگام نیز می‌توانید با حدود ۱۲۰ هزار تومان گشت رزرو کنید.

 

چتر بازی در تور قشم نوروز 1401

رستوران های خوب در جزیره قشم

رستوران بومی خاله (در ضلع جنوبی قلعه پرتغالی‌ها) رستوران نعیم (غذاهای دریایی و معمولی – میدان امام قلی) فست فود شاورما (نزدیک سیتی سنتر) رستوران الوند (رستوران گران قیمت کیش – جنب هتل دیپلمات) غذا خوری‌های سنتی قشم را در تور قشم پاییز۱۴۰۲ فراموش نکنید، می‌توانید غذاهای سالم و لذیذی را در این غذا خوری‌ها با قیمت مناسب نوش جان کنید. در آخر تور قشم نوروز ۱۴۰۲ می‌تواند انتخاب مناسبی باشد ولی در نظر داشته باشید رقیب‌های تور قشم از لحاظ قیمتی و موارد دیگر تورهای چابهار و کیش هستند که تور کیش نوروز ۱۴۰۲  را می‌توان گاهی اوقات انتخاب بهتری نسبت به تور قشم نوروز ۱۴۰۲ دانست، به این علت که قیمت تور کیش در بیشتر اوقات کمتر از تور قشم نوروز ۱۴۰۲ می‌باشد و مراکز خرید، هتل‌ها و مراکز تفریحی کیش شرایط بهتری را دارا می‌باشند.

 

رستوران نعیم در تور قشم

 

در آخر شما مسافران گرامی می توانید انواع تورهای ترکیبی قشم با جزایر اطراف را از آژانس هواپیمایی همسفر ماه و ستاره با ارزان ترین نرخ خریداری کنید و می توانید برای تهیه تور قشم نوروز ۱۴۰۲ از مبدا ( تهران به کیش ، اصفهان به کیش ، شیراز به کیش ، کرج به کیش و … ) و تمامیه شهر های ایران با بهترین نرخ و بهترین خدمات را از ما بخواهید شعار ما در تمامیه این سال ها این بوده است( آخرین تماس = ما  ) لطفا بعد از اینکه آخرین نرخ خود را گرفتید با ما تماس بگیرید و ارزانترین تور را تهیه کنید

 

ایجاد شده با  توسط تیم طبیعت گردی لارک

 


من وحید نفوذی هستم. از سال 1386 تا حالا در زمینه لیدری تورهای مختلف طبیعت گردی و ایرانگردی فعالیت می کنم. خیلی دوست دارم مردم ما اول ایران رو درست بگردند و بعدش به جاهای مختلف جهان سفر کنند. همیشه شعارم این بوده که اول ایرانگردی؛ بعد جهانگردی! خوشحال میشم بتونم باهاتون همسفر بشم، تلاشم رو میکنم حسابی بهتون خوش بگذره!

از من بپرس
از من بپرس!