تور قشم زمستان ۱۴۰۲

تور قشم زمستان ۱۴۰۲

مدت تور: 2 شب و 3 روز

تاریخ تور: 20 آبان 1401

خدمات تور: بلیط پرواز رفت و برگشت، اقامت در هتل

نام هتل
ستاره هتل
قیمت
2.300.000
بلیط رفت و برگشت، اقامت به همراه صبحانه
2.400.000 تومان
بلیط رفت و برگشت، اقامت به همراه صبحانه
2.500.000
بلیط رفت و برگشت، اقامت
تکمیل ظرفیت
بلیط رفت و برگشت، اقامت
3.600.000 تومان
بلیط رفت و برگشت، اقامت به همراه صبحانه
3.500.000 تومان
بلیط رفت و برگشت، اقامت به همراه صبحانه
تکمیل ظرفیت
بلیط رفت و برگشت، اقامت به همراه صبحانه
3.400.000
بلیط رفت و برگشت، اقامت به همراه صبحانه
3.400.000 تومان
بلیط رفت و برگشت، اقامت به همراه صبحانه
تکمیل ظرفیت
بلیط رفت و برگشت، اقامت به همراه صبحانه
3.100.000
بلیط رفت و برگشت، اقامت به همراه صبحانه

فهرست

تور قشم زمستان ۱۴۰۲

تور قشم زمستان ۱۴۰۲ و توضیحات درباره این جزیره اسرار آمیز جزیره‌ی قشم که به عنوان بزرگ‌ترین جزیره‌ی ایران و خلیج فارس شناخته می‌شود، یکی از جزایر استان هرمزگان است و در تنگه‌ی هرمز قرار دارد، جزیره‌ی قشم در طی سالیان اخیر به عنوان یکی از مقاصد برتر توریستی در ایران شمرده می‌شود و اگر بخواهیم موقعیت جزیره‌ی قشم را از لحاظ جغرافیایی بررسی کنیم باید بگوییم این جزیره از شمال به بندرعباس، از شمال شرقی به جزیره‌ی هرمز، از شرق به جزیره‌ی لارک، از جنوب به جزیره‌ی هنگام و از جنوب غربی به جزایر تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی محدود می‌گردد.

 

هزینه سفر با هواپیما به تور قشم

در این جزیره‌ شگفت انگیز و رویایی به ‌دور از ازدحام شما مسافران در فصل های کم گردشگر می ‌توانید از زیبایی ‌های طبیعی و بکر آن کلی لذت ببرید و خستگی‌ چند ماه کار را از تن بیرون کنید. اما موضوع با اهمیت در سفر به هر مقصدی، بودجه‌ و توان مالی افراد است که در ادامه سعی کرده ایم تا با راهنمایی های لازم در کاهش هزینه های شما سهیم شویم. در ابتدا مهمه بدانید که قیمت بلیط هواپیما در تمام فصل سال بسیار متغیر است. مثلا معمولا قیمت بلیط پروازهای چارتری از پروازهای سیستمی کمتر می باشد، اگرچه خدماتی که مسافران دارای بلیط چارتر دریافت می ‌کنند، هیچ تفاوتی با مسافران سیستمی ندارد.

همچنین قیمت پروازهای شرکت ‌های هواپیمایی مختلف هم متفاوت ارائه می شوند. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید زمان پرواز شماست؛  گر بخواهیم قیمت این مسیر را به شما بگوییم به این صورت است که بلیط هواپیمای قشم در ماه های مختلف کاهش یا افزایش خواهد داشت. عامل دیگری که در قیمت بلیط هواپیما تاثیرگذار است، تفاوت کلاس پروازی است که اکثر مسافران پروازهای کلاس اکونومی یا همان پرواز اقتصادی را انتخاب می کنند چرا که ارزان ‌ترین نوع پرواز است. با تمام این توصیفات برای بررسی قیمت دقیق بلیط پروازهای قشم، مقایسه و انتخاب ارزان ‌ترین بلیط هواپیما از میان گزینه‌ های متنوع در صفحه اصلی سایت در بخش جستجوی بلیط هواپیما و پرواز چارتر مراجعه کنید و بهترین و ارزان ترین بلیط را انتخاب کنید.

 

هزینه سفر با قطار به تور قشم

قیمت تور قشم پاییز ۱۴۰۱ با قطار به ۲ دسته اساسی اعم از بلیط رفت و برگشت قطار و هتل محل اقامت شما تعیین می شود. هزینه بلیط رفت تهران – بندرعباس بسته به کیفیت و نوع قطاری که انتخاب می کنید، در بازه زمانی های مختلف متفاوت ارائه می شود. همچنین امکان دارد در اعیاد مختلف و یا تعطیلات سال نو این هزینه افزایش پیدا کند و در مورد هتل محل اقامت نیز این نکته را باید در نظر داشته باشید که در ایام شلوغی، هتل‌ ها نیز قیمت‌‌ های خود را افزایش می ‌دهند.

 

 تاریخ مختصری از جزیره‌ی قشم

در دوران ساسانیان نام جزیره‌ی قشم “ابرکاوان” بوده است. این جزیره در ابتدای دوران اسلامی بسیار آباد و پررونق بود، سراسر جزیره کشتزارها، درختان خرما و دیگر میوه‌ها یافت می‌شد. ابرکاوان به عنوان مرکزی فعال در دریانوردی شناخته می‌شد. در اواخر دوره‌ی امویان، این جزیره همانند پناهگاهی برای خارجی‌ها بود.

سفر به جزیره‌ی قشم زمستان ۱۴۰۲

قشم دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. میانگین دما در این جزیره در حدود ۲۶ درجه‌ی سانتی گراد تخمین زده می‌شود. این در حالیست که حداکثر و حداقل دما تا کنون به ترتیب ۴۶ و ۱۸ درجه‌ی سانتی گراد ثبت شده است. گرم‌ترین روزها در این جزیره، دهم تیرماه تا دهم شهریورماه و خنک‌ترین آن‌ها دی ماه و بهمن ماه است. سفر به قشم معمولاً از دو طریق دریایی و هوایی انجام می‌گردد. قشم دارای یک فرودگاه بین المللی است. لازم به ذکر است این فرودگاه قطب فعالیت شرکت هواپیمایی قشم به شمار می‌رود. با توجه به وضعیت آب و هوایی جزیره‌ی قشم می‌توان گفت بهترین زمان برای سفر به این جزیره زمستان است. قشم در زمستان تجربه‌ی آب و هوای لطیف با میانگین ۲۴ درجه‌ی سانتی گراد را رقم می‌زند.

موقعیت جزیره قشم

جاذبه‌های گردشگری در تور قشم زمستان ۱۴۰۲

قشم سرشار از جاذبه‌های طبیعی و عجیب است. شاید این موارد در هیچ نقطه ای از ایران وجود نداشته باشند. جاذبه‌های تاریخی و طبیعی در کنار فرهنگ مردم بومی جزیره باعث شده که هرساله تعداد زیادی از گردشگران قشم را به عنوان مقصد منتخب خود برای سفر بدانند. در ادامه با مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در قشم آشنا خواهیم شد.

ژئوپارک قشم تور قشم

ژئوپارک قشم نخستین ژئوپارک در خاورمیانه است، این منطقه از غرب به روستای طبل و سلخ، از غرب به روستای گوری و کانی، از شمال به ساحل شمالی و از جنوب به ساحل جنوبی منتهی می‌شود. کوه‌ها، دشت‌ها، دره‌ها و سواحل این منطقه در نوع خود کم نظیرند. به غیر از حضور گونه‌های کمیاب و در خطر انقراض، شاهد وجود پدیده‌های نادر زمین شناسی نیز هستیم. از خصوصیات منحصر بفرد این ژئوپارک مجسمه‌های طبیعی و نقش برجسته‌های پراکنده، سطوح تخت و صفه‌های متعدد در ارتفاعات، ستون‌های به وجود آمده از فرسایش و تندیس‌های شگفت انگیز را می‌توان نام برد، ژئوپارک قشم دارای ۲۵ ژئو سایت است: بام قشم، تنگه‌ی چاه کوه، دره‌ی تندیس‌ها، دره‌ی ستارگان، کاسه سلخ، دره شور، دولاب، کوه نمکدان، کورکورا کوه، جنگل حرا، کریان، موزه‌ی ژئوپارک، جزایر ناز، ساحل کرق، دره قاضی، چاکویر، بصیرا، باسعیدو، خلیج دیرستان،جزیره هرمز صخره‌ی خرچنگ‌ها، روستای لافت، غار خُربَس، تالاب پرندگان دو کوهک، …

دره‌ی ستارگان تور قشم

دره‌ی ستارگان از قدیم الایام افسانه‌های زیادی را به خود همراه داشته است. برخی از بومیان جزیره معتقدند که این دره از شهاب باران به وجود آمده و برخی دیگر که درصد بیشتری را تشکیل می‌دهند بر این باورند که در روزگاران گذشته ستاره‌های آسمان در این منطقه افتاده اند و باعث ایجاد چنین اشکالی در سنگ‌ها شده اند. اهالی دیگر کمی ترسناک‌تر به موضوع نگاه کرده و آن‌جا را دره‌ی ارواح می‌نامند، چرا که هنگام وزش باد در بین صخره‌ها، صدایی وهم انگیز ایجاد می‌شود که گفته می‌شود شبیه به صدای زمزمه‌ی ارواح است. به هر طریق دره‌ی ستارگان یکی از منحصربفردترین جاذبه‌های طبیعی در کل کشور به شمار می‌رود که در اثر فرسایش آب‌های سطحی، بارش‌های رگباری و طوفان‌های شدید در طی سالیان زیاد به وجود آمده است. برخی محققان بر این باورند که عمر این دره به دو میلیون سال می‌رسد. دره‌ی ستارگان در نزدیکی روستای برکه خلف (در ۵ کیلومتری جنوب جزیره) قرار دارد.

 

دره-ستارگان-در-تور-ارزان-قیمت-قشم

تنگه‌ی چاهکوه تور قشم

دره یا تنگه‌ی چاهکوه در ۷۰ کیلومتری مرکز شهر قشم و در نزدیکی روستای چاهوی شرقی قرار دارد. این دره که در اصل از چهار طرف تنگه دارد، عمقی برابر ۱۰۰ متر را داراست. این موضوع به معنی این است که تا ۱۰۰ متر بالای سر، دیوارهای دره دیده می‌شود. طبیعتاً آب در یک جزیره از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بومی‌های این منطقه در زمان قدیم به منظور هدر نرفتن آب باران در کف دره چند چاه حفر کرده بودند و احتمالاً دلیل نام‌گذاری این دره به نام چاهکوه همین موضوع باشد. بیش از ۴۰۰ سال از عمر چاه‌های این منطقه می‌گذرد.

 

تنگه‌ی-چاهکوه-در-تور-قشم-ارزان-قیمت

کاسه سلخ تور قشم

در ساحل جنوبی، منطقه ای به نام کاسه سلخ وجود دارد که در واقع برهوتی است با طول ۷ کیلومتر. در این منطقه هیچ نوع پوشش گیاهی وجود ندارد. هزاران تپه‌ی بزرگ و کوچک و مخروطی شکل که در طی اعصار گذشته از زمین جوشیده و در همان حالت سفت شده و شکل گرفته است در این سایت به چشم می‌خورد. از جمله خصوصیات منحصر بفرد این نقطه، وجود چشمه‌ی گوگرد است.

 

کاسه-سلخ

جنگل حرا تور قشم

در تنگه ی خوران بین جزیره ی قشم و بخشی از استان هرمزگان، در گستره ای در حدود ۲۰۰ کیلومتر مربع، جنگل هایی پدید آمده که به هنگام مد درختان آب سر از آب بیرون آورده و خودنمایی می کنند. حرا نام گیاهی شگفت انگیز است که در عمق آب های شور ریشه دارد. این گیاه دارای برگ های بیضی شکل است. جنگل حرا یا جنگل مانگرو، به دلیل شرایط ناسب اکولوژی، زیستگاهی مطلوب برای پرندگان مهاجر به حساب می آید.

 

جنگل-حرا-در-تور-ارزان-قیمت-قشم

قلعه‌ی پرتغالی‌ها تور قشم

بنای قلعه‌ی پرتغالی‌ها در سال ۱۵۰۷ توسط دریانوردی پرتغالی در ضلع شمالی جزیره ساخته شد. پرتغالی‌ها قصد داشتند با ساخت چندین قلعه در جزایر جنوب ایران، تسلط کامل بر این نقطه را به دست آورند. در مدت ۱۱۰ سال دژهای مستحکمی در هرمز، قشم و لارک توسط آن‌ها ساخته شد. قلعه‌ی پرتغالی‌ها در قشم دارای ۲ هزار متر مربع مساحت است و از سنگ‌های آهکی و گچی ساخته شده است. این قلعه بیشتر کاربردی تدارکاتی داشته وبرای ارتباط با قلعه‌ی هرمز و خدمات رسانی به آن‌جا مورد استفاده بوده است. جالب است بدانید قلعه‌ی پرتغالی‌ها دارای راه زیرزمینی متصل به شهر قشم بوده است.

 

قلعه‌ی-پرتغالی‌ها-در-تور-قشم-ارزان-قیمت

خرید در جزیره‌ی قشم

خرید در قشم به دلیل وجود قیمت‌های مناسب همواره به عنوان یکی از جذابیت‌ها برای گردشگران در این منطقه به شمار رفته است. در ادامه چند مورد از مشهورترین مراکز خرید را معرفی می‌کنیم.

بازار قدیم قشم

بازار قدیم قشم یک بازار اکثراً روباز است که در گذشته و غالباً برای رفع نیازهای روزمره‌ی بومیان جزیره ایجاد شده بود. اما به عنوان محلی مناسب برای خرید برخی از اقلام از جمله پوشاک و مواد خوراکی است. این بازار هر روز از ساعت ۸ الی ۱۴ و ۱۷ الی ۲۲ دائر می‌باشد.

 

بازار-قدیم-قشم

بازار ستاره‌ی قشم

بازار ستاره‌ی قشم شناخته شده ترین بازار در این جزیره محسوب می‌شود. تمامی اقلام مورد نیاز از لوازم برقی گرفته تا پوشاک، در این مکان یافت می‌شوند. جالب است بدانید موزه‌ی ژئوپارک در ضلع شمالی این بازار قرار گرفته است. ساعات کاری بازار ستاره همه روزه ۹ الی ۱۴ و ۱۷ الی ۲۳/۳۰ می‌باشد.

رزرو-تور-اینجا-کلیک-کنید

 

ایجاد شده با  توسط تیم طبیعت گردی لارک


از من بپرس
از من بپرس!